Main Menu
User Menu

FAQ - Jak psát do tohoto fóra

Diskuse
Toto by měl být první příspěvek, který si nový uživatel tohoto webu přečte, než se pustí do vkládání příspěvků. Má to několik důvodů, které v dalším textu osvětlím.Forum.valka.cz se vyvinulo z klasického diskusního fóra v roce 2001, a postupně začalo plnit roli archivu technických dat o zbraních, přehledů jednotek, životopisu osobností, až bylo rozhodnuto, že se forum.valka.cz plně přetransformuje v takovouto databázi, a bude potlačena jeho "diskusní" část, která se jako na mnohých dalších webech pohybovala v oblasti "nejlepšího tanku druhé světové" a podobných relativně nekonečných a nic-nepřinášejících témat. Cílem tohoto webu je shromažďovat přesné a ověřené informace z oblasti vojenství a historie, a to formou kooperace s ostatními uživateli tohoto webu a za pomoci některých technických prostředků, které jsou na tomto webu k dispozici.


Navigace fora je dělena dle jednotlivých témat na několik významných skupin a několik menších. Mezi ty významná patří sekce Osobnosti, Jednotky a Zbraně a vybavení. Tyto sekce jsou obvykle dále děleny dle zaměření či druhu techniky, případně dle oblasti či země.


Veškeré názvy zemí a objektů z těchto zemí pocházejících jsou vybaveny třípismenným ISO kódem, který umožňuje snadné a jasné zařazení daného objektu k danému státu


např. v sekci Obrněná technika - Nezařazené najdete tank


CAN - Cruiser Tank RAM II


kde CAN určuje, že se jedná o stroj z Kanady.


Každá sekce kromě tohoto obecného pravidla má svá vlastní pravidla, týkající se pojmenování témat, takže než se začne někam vkládat, doporučujeme se do dané sekce podívat a hledat téma


Pravidla psaní do fóra v sekci ...


a seznámit se s požadavky.


Pokud nevíte, kam dané téma umístit kontaktujte prosím mě (Admina) nebo kteréhokoliv z Moderátorů a zeptejte se.Máme tedy vybráno KAM dané téma dát, a JAK jej pojmenovat. Nyní je třeba vyřešit CO tam dát.


Na našem fóru platí několik pravidel, které jsou důležitejší než jakékoliv ostatní. To hlavní a nejdůraznější pravidlo se týká porušování autorského zákona. Na tento web se nesmí vkládat žádný souvislý text převzatý z jiných stránek, žádná fotografie, žádný opis z knihy nebo článku časopisu, pokud nejste jeho autorem, nebo nemáte autorovo svolení, nebo se nejedná o texty šířené pod jednou z GNU / GPL licencí. Pokud autorem nejste, dobře radím, nedělejte to. Každý text je ověřován a kontrolován, a zjistit duplikát je otázka pár vteřin. Následuje více či méně důrazné napomenutí Moderátorem a virtuální černý puntík u vašeho jména. Pokud se to bude opakovat, budete z tohoto webu vyloučeni, a obecně platí, že Moderátoři budou méně ochotní tolerovat vaše další přestupky vůči pravidlům a povinnostem při vkládání. Ušetřete tedy sebe i nás tohoto postupu a snažte se psát vlastní texty, které pochopitelně mohou a mají být podložené prameny, ostatními weby a tak dále.


Každý vložený příspěvek by měl mít uvedený pramen. To proto, že u mnoha věci existují ruzné prameny uvádějící různá čisla pro stejnou věc, a proto zdroj bývá důležitým prvkem v ověření důvěryhodnosti dané hodnoty nebo určení nepřesnosti. Za chyby dané pramenem vás nikdo peskovat nebude, to se nemusíte bát, toto je web zaměřený vědecky a je smyslem naší práce informace upřesňovat a doplňovat až k dokonalosti, pokud něco takového vůbec existuje Very Happy Na druhou stranu, nespoléhejte se na jediný zdoj, jedinou knihu, jediný web, ale ověřujte data mezi vícero zdroji, abyste měli jistotu, že neexistují rozpory. Vyhněte se nekvalitní literatuře, čim menší "Encyklopedie tanků", čím více "nej" v jejím názvu, tím větší jistota, že data, která tam najdete, jsou tak daleko od reality jak je jen možné. Pro naší práci navíc tyto knihy zdaleka nedostačují, protože poskytují jen obecnou a často nic neříkající sadu údajů - viz. ona uvedena encyklopedie tanků obvykle obsahuje délku, šířku, výšku, výzbroj. Naše tabulka TTD pro tanky ale obsahuje řádově 30 položek, které je třeba doplnit (viz třeba tank Challenger 2). Délka se uvádí jako délka korby a jako délka vč. kanónu. Jaká délka je uvedena v té knize ? Nevíte ? Ja také ne Smile Proto nemá cenu takovou knihu pro naší práci použít ! Na toto fórum patří ověřená a přesná data, nikoliv pochybnosti nebo výmysly, a pokud pochybujete, musíte danou hodnotu jako pochybnou označit, třeba pomocí komentáře.


Jednotlivé věci zmíněné ve vašem příspěvku a obsažené na tomto foru je vhodné mezi sebou prolinkovat, a to za pomoci nástroje, který se jmenuje Linkátor. Zapněte si zaškrtávací box v horní části stránky, případně si můžete zapnout tuto volbu natrvalo, a v textovém poli kam píšete příspěvek, označíte slovo, např. Churchill, a kliknete pravým tlačítkem myši (nebo stisknete tlačítko PAUSE). Objeví se seznam výsledků hledání slova Churchill mezi názvy témat tohoto fora, a pokud si kliknutím vyberete jeden, který odpovídá smysl vašeho slova (Churchill - osobnosti, britský prime minister, nebo tank ?) podle kategorie, kde je dané téma zařazeno, přenese se kód odkazu do vašeho příspěvku a po uložení se slovo Churchill bude zobrazovat jako odkaz na zvolené téma.
Toto prolinkování je důležité pro udržení vazby mezi tématy a umožnění uživatelům dozvědět se další souvislosti a informace.Pokud potřebujete převést nějaké míry a váhy, stačí stisknout CTRL+M a objeví se nástroj na převod měr a vah, který je součástí tohoto webu, a poskytuje námi schválene a ověřené konverze.


Na konec svého příspěvku uveďte zdroje, ze kterých jste čerpali.


Po odeslání vašeho příspěvku je příspěvek přímo dostupný ostatním uživatelům fóra, zároveň jsou notifikováni moderátoři, kteří se znovu na váš příspěvek podívají, a zkontrolují


- jestli je dobře zařazen
- jestli je dobře pojmenován
- jestli splňuje obecné podmínky a pravidla fóra
- jestli splňuje podmínky dané sekcea pokud je vše ok, příspěvek schválí, že je v souladu s pravidly. Pokud příspěvek obsahuje nějakou chybu, je na ní uživatel upozorněn pomocí soukromé zprávy nebo příspěvku přímo do tématu. Pokud dostanete upozornění od Moderátora, prosím neprodleně postupujte dle jeho pokynů, nesnažte se zakládat další témata a příspěvky, pokud vás Moderátor upozorní na to, že nějaký příspěvek není v pořádku. V nejhorším případě budete totiž stejnou chybu opakovat i v dalších příspěvcích a dá o to více práce ji potom napravit. Nerespektování pokynů Moderátora vede k blokaci uživatele.Uvědomujeme si, že systém pravidel na tomto foru není triviální a zabere nějaký čas se zorientovat, ale prosíme, věnujte tomu tento čas, rozkoukejte se, nevrhejte se po hlavě do vkládání, protože to bývá první nováčkovská chyba, která vede díky chybám v příspěvcích k upozornění Moderátorů, a málokdo se dokáže z tohoto poučit tak, aby se stal platným členem a přispěvatelem, obvykle to spíše končí odchodem nebo blokací a to nechceme. Pokud si nejste jisti, nebo chcete pomoci, ale nevíte kde nebo jak, domluvte se se mnou nebo s kterýmkoliv z Moderátorů, rádi vám pomůžeme se zde rozkoukat a zabydlet, ukážeme jake zdroje používat a jaké nikoliv, poradíme a podiskutujeme na kterékoliv téma tak, abyste se mohli zapojit do práce a rozšiřování tohoto webu. Berte prosím ohled na to, že denně sledujeme několik set vložených příspěvků a řádově stovku aktivních uživatelů, není tedy v naších silách vždy odpovědět hned, nebo naopak být vždy bez emocí a nad věcí tam, kde se stejný prohřešek opakuje den co den stále dokola, ačkoliv to uvádíme na několika místech a varujeme před tím znovu a znovu. I Moderátoři jsou jen lidé, a ačkoliv se nesnažíme nikoho zbytečně otravovat, tento web ma jasně stanovené principy fungování, které vznikly během sedmi let vývoje a za spolupráce dvou set hlavních vkladatelů, autorů článků do časopisů, autorů knih, archivářů, historiků amatérů i profesinálů, a tyto principy budeme dodržovat a vynucovat za každou cenu, i za cenu blokace uživatele, který je nehodlá respektovat a svým přístupem přidělává práci Moderátorům, kteří tím pádem nemohou pracovat na rozšiřování obsahu.


Děkujeme za pochopení.
URL CZ: https://www.valka.cz/FAQ-Jak-psat-do-tohoto-fora-t74681#274648Verze : 0
URL EN: https://www.armedconflicts.com/FAQ-Jak-psat-do-tohoto-fora-t74681#274648Version : 0
MOD