Main Menu
User Menu

Eskadrona obrněných automobilů 3 [1933-1935]

3rd Armoured Car Squadron

     
Název:
Name:
Eskadrona obrněných automobilů 3
Originální název:
Original Name:
Eskadrona obrněných automobilů 3
Datum vzniku:
Raised/Formed:
15.09.1933
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
15.09.1935
Nástupce:
Successor:
Rota útočné vozby 1/3 /obrněných automobilů a tančíků/
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
15.09.1933-15.09.1935 Pluk útočné vozby
Dislokace:
Deployed:
15.09.1933-15.09.1935 Bratislava, Kasárny /

Velitel:
Commander:
15.09.1933-DD.04.1934 , ( )
DD.04.1934-15.09.1935 Kučera, Jaroslav (Štábní kapitán)
Výzbroj:
Armament:
15.09.1933-15.09.1935 obrněný automobil vz. 27 /
00.02.1934-15.09.1935 obrněný automobil vz. 30 /
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Fidler, Jiří - Sluka, Václav: Encyklopedie Branné moci Republiky československé 1920-1938. Praha, Libri 2006.
URL : https://www.valka.cz/Eskadrona-obrnenych-automobilu-3-1933-1935-t43397#172067Verze : 2
MOD