Main Menu
User Menu

Edge of Tomorrow (Na hraně zítřka)

Diskuse
Edge of Tomorrow
- Na hraně zítřka (CZ), Na hrane zajtrajška (SK)


Země: USA/Austrálie
Rok: 2014
Délka: 113 min
Režie: Doug Liman


Obsah:
Akční military sci-fi-film, jehož příběh se odehrává v blízké budoucnosti. Mimikové, mimořádně agresivní mimozemská rasa, napadli a v krátké době dobyli Evropu s výjimkou Velké Británie a části Ruska. Jediným zaváháním mimozemšťanů při jejich tažení byla až dosud bitva u Verdunu, v níž se vyznamenala členka britských speciálních sil Rita Vrataski (Emily Blunt). Na britských ostrovech se mezitím formuje obří United Defence Force (UDF), složená z Američanů, Britů a uprchlíků z kontinentálních národů, která má Evropu dobýt zpět. Americký major Bill Cage (Tom Cruise), PR specialista a propagandista, který však nikdy nebyl v žádné bitvě, je samotným velitelem UDF pověřen vylodit se s první útočnou vlnou, což odmítne. Nato je zatčen, degradován a zařazen jako řadový voják k výsadkářům do první útočné vlny. Během několika minut je v pekle normanské pláže zabit, ještě předtím se mu však podaří zneškodnit velícího mimozemšťana, tzv. Alphu. Přímý fyzický kontakt s mimozemšťanem způsobí, že Cage procitne opět na začátku toho samého pekelného dne a je nucen znovu bojovat a zemřít...


Názor:
Vynikající film, dle mého názoru prakticky bez slabých míst, navazující na nejlepší tradice Zachraňte vojína Ryana (1998) či Vetřelců (1986). Ne náhodou měl premiéru 6. června 2014.
Edge of Tomorrow (Na hraně zítřka) - Edge of Tomorrow poster

Edge of Tomorrow poster
URL : https://www.valka.cz/Edge-of-Tomorrow-Na-hrane-zitrka-t179188#526049Verze : 0
ani bych nerekl, ze zrovna Ryana nebo Vetrelce, spise je to kombinace Na Hromnice o den vice a Hvezdne pechoty. Ale jinak souhlasim, film se mi velmi libil a mohu vrele doporucit !
URL : https://www.valka.cz/Edge-of-Tomorrow-Na-hrane-zitrka-t179188#526069Verze : 0
MOD