Main Menu
User Menu

Drážďany

Diskuse
Od filmu jsem čekal srdceryvný doják bez nějakých dalších "válečných" efektů. A dá se říct, že mě docela překvapil. Hlavním "dějem" je nálet na Ďrážďany 13-15.2.1945
Proti obalu kde je chybně uvedeno že jde o příběh britského pilota Roberta (John Light) sestřeleného v průzkumném letadlu. Správně se jedná o pilota bombardéru Avro Lancaster.
Dá se říct že se mě velice líbily záběry ze startu těchto čtyřmotoráků částečně udělané jako barevný dobový dokument. Velmi hezké a působivé!
Samotný nálet je z mého pohledu trošku divný - počítačem dělané formace čtyřmotoráků jsou v přesných rozestupech,.....Piloti si i v noci ukazují zdvižené palce,...(no možná by to bylo vidět - nikdy jsem vnoci neletěl a nedíval se do kabiny sousedního lancasteru na 50metrů...). Pak se objeví dva Me-109 a celou snahu zcela deklasují! Létají za sebou (v noci!) ve formaci, navíc to vypadá že rychlostí tak 1000km/hod,.. Smile) Jsou zde použity dobové záběry udělané formou "americké noci"(ztmavení záběru), ale přesto jsou zde patrné známé obrázky B-17 místo lancasteru,... Myslím, nebo teda jsem měl dojem že je použit i velice kratičký záběr zásahu ze schrage musik!
Po výskoku z letadla je "krásně zobrazeno lynčování", dá li se to tak napsat. To mě až běhal mráz po zádech!
Dál prozrazovat nebudu, obal jen říká:
.......zraněnému pilotovi se podaří zachránit a skrýt se ve sklepě drážďanské nemocnice, kde ho objeví mladá německá zdravotní sestra Anna (Felicitas Woll). Nálet má začít již za několik málo hodin. Příběh dvou mladých lidí, kteří stáli na opačných stranách, přesto k sobě dokázali najít cestu, na pozadí nejstrašnějšího náletu druhé světové války.Zvuk: Dolby Digital 5.1 Česky, Německy
Titulky: České
Režie: Roland Suso Richter
Hrají: Felicitas Woll, John Light, Benjamin Sadler, Heiner Lauterbach, Katharina Meinecke
Země: Německo, 2006, 144 minut


Za půjčení z DVD půjčovny rozhodně stojí!
URL : https://www.valka.cz/Drazdany-t60171#216982Verze : 0