Main Menu
User Menu

Doctor Zhivago (Doktor Živago)

DiskuseKoupit DVD na Filmopolis.cz
URL : https://www.valka.cz/Doctor-Zhivago-Doktor-Zivago-t15931#228183Verze : 0
Ujišťuji vás, že z toho filmu vám bude zima, i když se na něj budete dívat v polovině července někde na pláži v Karibiku.


Příběh doktora Živaga odehrávající se na pozadí VŘSR je krásným přehledem toho, co se v tehdejším Rusku dělo. Uznávaný lékař je postupně okraden o všechno (v zájmu státu a strany) a se svou rodinou se nakonec musí uchýlit do zahradního domku svého letního sídla. K tomu miluje jinou ženu, za kterou dojíždí do Moskvy, je také na několik let unesen kozáckou jízdou a musí léčit raněné v bojích. Nádherný film byl točen ve Španělsku, Kanadě a Finsku tak precizně, že na vás dýchne opravdové Rusko té doby. Obvzláště ve Finsku točené zimní scény jsou velmi věrohodné. Film je sice dlouhý, ale nudit se u něj jistě nebudete taky možná proto, že dostal 5 oscarů.


Doktor Živago / Doctor Zhivago


USA 1965 - 186 minut


Režie: David Lean


Hrají: Geraldine Chaplin, Omar Sharif, Rod Steiger, Julia Christie a další
URL : https://www.valka.cz/Doctor-Zhivago-Doktor-Zivago-t15931#59230Verze : 0
Teraz som si na STV 1 zhliadol nove spracovanie tohto svetoznameho románu. Velmi pekne bolo aj toto nove spracovanie. Niektore sceny sa natacali aj na Slovensku.
URL : https://www.valka.cz/Doctor-Zhivago-Doktor-Zivago-t15931#82098Verze : 0
To nové zpracování jsem viděl taky, na doporučení naší učitelky češtiny. Musím ale napsat, že jsem se chvílemi (a že jich bylo) hodně nudil. Nemám rád takové rozvláčné filmy, kde se nic neděje, nikdo nic neříká, a když tak takovým způsobem, že vůbec nevnímám. Kdybych měl možnost se na to podívat po více částech (třeba dvacetiminutovkách) tak bych z toho možná i něco měl. Snad příště.
URL : https://www.valka.cz/Doctor-Zhivago-Doktor-Zivago-t15931#137104Verze : 0
Já jsem se na Doktora Živaga díval z donucení, ale na konec jsem byl rád. Viděl jsem teda jenom to nový zpracování, ale myslím si, že to byl dějově skvělej film a to filmové zpracování taky bylo hezký. Teď akorát čtu ten román a můžu říct, že knížka je ještě lepší, ale taky občas nudnější. Jinak fakt super.
URL : https://www.valka.cz/Doctor-Zhivago-Doktor-Zivago-t15931#174821Verze : 0