Main Menu
User Menu

Co sem patří

Do této sekce patří obrněné vlaky a jejich jednotlivé části, vagóny, lokomotivy a obrněné dreziny.


Nevkládat železniční děla, pro které vy vyhrazena samostatná sekce ve fóru dělostřelectvo a rakety


Konvence zápisu


stát - označení prostředku (další popis)


DEU - Steyr K 2670 (pancéřová drezína)
URL : https://www.valka.cz/Co-sem-patri-t20058#75361Verze : 0
MOD
Diskuse
Vážení,
zpracovávám polské obrněné vlaky a jejich bojovou činnost v září 1939. Mým záměrem je téma rozdělit do dvou částí:
1) všeobecná charakteristika obrněných vlaků, jejich složení, výzbroj, tabulkové početní stavy, zásady bojové činnosti atp.


2) popis bojové činnosti jednotlivých vlaků v září 1939 (celkem 10 mobilizovaných obrněných vlaků), které byly jednotlivě přiděleny různým velitelstvím armád a proto splňují podmínky pro zařazení do sekce Jednotky - Vojsková tělesa útočné vozby.


Rád bych znal Váš názor, kde tyto příspěvky zařadit. Je jasné, že všeobecnou charakteristiku zařadím k obrněným vlakům. Nejsem si ale jistý, jestli jednotlivé vlaky rovněž tu nebo k jednotkám s odkazem na tu druhou sekci a vzájemným prolinkováním.
Děkuji za radu a přeji hezký den.Very Happy
URL : https://www.valka.cz/Co-sem-patri-t20058#401701Verze : 0
MOD
Nad uvedeným problémom som rozmýšľal už v minulosti - no zatiaľ som dospel k tomu, že je tu určitá analógia ako u lodí - každá loď je svojím spôsobom samostatná jednotka - a predsa nevytvárame duplicitné témy v technike a jednotkách. Preto si myslím že jednotlivé obrnené vlaky ako samostatné témy v jednotkách nevytvárať, vytvárať až nadradené stupne - napr. rota obrnených vlakov, alebo prápory obrnených vlakov (teda vlastný vlak / vlaky + podporné prvky).


Otázka je ale položená na tom, ako sú uvedené vlaky unifikované - teda či každá súprava bola iná (ako napr. rôzne IPV), alebo boli všetky rovnaké. V druhom prípade by stačila v sekcii obrnené vlaky vytvoriť jedna téma s technickými charakteristikami a zoznamom vlakov s odkazmi na jednotlivé jednotky kde vlaky slúžili takže by som oddelil technickú časť a vojenskú časť.
URL : https://www.valka.cz/Co-sem-patri-t20058#401819Verze : 0
MOD