Main Menu
User Menu

Co je toto za zbran?

Diskuse
a mozna cena dekuji..
URL : https://www.valka.cz/Co-je-toto-za-zbran-t74618#274465Verze : 0
Vzhledem k tomu že jsi neuvedl nic bližšího, jako ráži, rozměry lze jen hádat, ale je jasné že jde o zbraň vyrobenou zřejmě v belgii, kde byla také testována a jsou na ní značky belgické zkušebny. Písmena ELG v oválu pod korunkou jsou značkou pro hlavně na černý prach a značka byla zavedena od roku 1893, značka nad ní je značkou pro další příslušenství zbraní na černý prach (je to čtvercové schodiště se sloupem a okolo bývají opět písmena ELG, stejná značka je (správně dle předpisu) i na další části zbraně, tedy spoušťovém mechanismu. Y pod hvězdičkou by mělo být značkou inspektora zkušebny v Liege (Lutych).
Lze tedy říci že jde o belgickou pušku, možná flobertku nebo na náboje s černým střelným prachem, určenou ke cvičné střelbě (snad o "saloní") podle fotek je to celkem kvalitně vyrobená zbraň, byť se stopami koroze. Cena je závislá na zájmu a netuším jaký zájem je o podobné typy zbraní, s největší pravděpodobností je to věc která ve své době byla používána jako dnešní vzduchovky.
URL : https://www.valka.cz/Co-je-toto-za-zbran-t74618#274475Verze : 0
I když ti už většinu odpověděl Bitaxe, trochu jej doplním. Předložená zbraň je jednoznačně lehká sportovní puška tzv.“Flobertka“, která se používala pro salonní či zahradní sportovní a výcvikovou střelbu.
Typ této flobertky - Warnantovky je s odklopným prodlouženým Warnantovým závěrem nazvaného dle belgického vynálezce a továrníka Jean Julien Warnanta ze Cheratte (1865 - 1910) který upravil původní závěr Chabotův z r. 1865 Smile , byla vyrobena (alespoň hlaveň a zámek) v Belgii (Lutych) kolem r. 1885 (až na přelom 19. a 20. století) a je určena pro bezprachové náboje Flobert .22 ( 5,6mm) s účinným dostřelem cca 20-30 kroků. Zbraň je čtvrtpažbena s francouzským typem lícnicové pažby
Zbraň je značena -
Levá strana zámku :
Y pod hvězdou - je osobní punc státního zkušebního komisaře,
druhý znak Sloup na podstavci je základní punc Státní zkušebny zbraní v Liege, Belgie ( je to symbol sloupu stojícího v Lutychu na náměstí) používaný zkušebnou od 1853 až dodnes.
Levá strana nábojové komory :
první dvě viz výše , třetí ELG nad hvězdou v korunovaném oválu je punc státní zkušebny v Lutychu pro zkoušky pušek pro pokojovou střelbu (používaný od 1893 dodnes)
dále značky : FL. 22. G – což je označení střeliva pro tuto pušku -
FL- typ střeliva Flobert,
.22 je označení ráže v palcích ( 5,6mm),
a písmeno
G je zkratka pro slovo Grain = brok
Další značky by mohly být na spodku spoušťové desky, spodku desky spoušťového oblouku (lučíku), na vnitřní straně botky a zejména na spodní strana hlavně pod komorou, kde u těchto zbraní bývá znovu značení ráže a vročení ( např číslice 0.22 resp. 5,6 a např. 95 kdy první je průměr vrtání - ráže, druhé zkratka letopočtu výroby 1895 ),
Pokud se týká ceny, tak si do Googlu dej slova Flobert Warnant a dostaneš dost nabídek i z aukčních katalogů. Např. Kesslerův aukční katalog z r. 2003 nabízí něco podobného (ale honosnějšího i s napínáčkem) za 80 -150 SFr Zde máš další ukázku
www.littlegun.be
URL : https://www.valka.cz/Co-je-toto-za-zbran-t74618#274522Verze : 0
dekuju moc hosi pridam vam karmu zaslouzite si to diky moc a mej te see, hm tak ne nevim jak ale rozhodne jste me moc pomohly myslel jsem si ze tto je flobertka.. dekuji za ostatni info:D
URL : https://www.valka.cz/Co-je-toto-za-zbran-t74618#274528Verze : 0
Díky za karmické posílení ale myslím,že by karmické posílení celého našeho serveru bylo více žádoucí.Pokud tak učiníš, mělo by se u tvého nicku objevit velké písmeno P Very HappyVery HappyConfused, Zvaž i tuto možnost.
URL : https://www.valka.cz/Co-je-toto-za-zbran-t74618#274533Verze : 0
kdybych vedel jak:-D tak proc je to dobry portal takze proc nee
URL : https://www.valka.cz/Co-je-toto-za-zbran-t74618#274534Verze : 0
Je to velice jednoduché a velice záslužné, neboť jak praví klasik Bitaxe : Musíme si pomáhat.
Podívej se tedy na https://www.valka.cz/topic/postview/256187/ a pak vítej mezi aktivní členy
URL : https://www.valka.cz/Co-je-toto-za-zbran-t74618#274560Verze : 0