Main Menu
User Menu

BVP-1 - dotaz na střílny pro kulomet

Diskuse
Erik z Německa by měl menší dotaz (kupuje si jedno BVP-1, tak by ho to zajímalo):


"Found out myself, that the Czech ones don′t fit the AK in the firingports but the Vz 58 for the normal soldier, but I could′nt find out about the machingun used in the first left and right firing port. Was it the VZ 59 and if so, what modification was needet in comparison to the normal one?
I have tried a Vz 59 and it did′nt fit."Rychlopřeklad:
Zjistil jsem, že Češi nemontovali do střílen (BVP-1) pro řadového vojáka AK, ale vz.58, avšak nemohu zjistit typ kulometu používaného v první levé a pravé střílně. Byl to vz.59 a pokud ano, jaká úprava byla zapotřebí ve srovnání s normálním vz.59? Vyzkoušel jsem jeden vz.59 a nepasuje.
URL : https://www.valka.cz/BVP-1-dotaz-na-strilny-pro-kulomet-t86244#319433Verze : 0
MOD
Žádná úprava na kulometu nebyla, jen se sundala dvojnožka (tedy jestli si to pamatuju dobře). Samozřejmě že ta lafetace v 1.L/P střílně byla jenom pro UK vz.59, nebyla univerzální, "kleště" měly větší průměr "díry".
Pokud jde o střílny pro samopal, tak ty "kleště" byly, pokud se nepletu, zcela stejné jak pro AK, tak pro Sa vz.58, co se ale lišilo byl profilovaný plechový odražeč, který se zaháknul za čep předpažbí a namáčknul na pouzdro závěru shora.


Ať napíše kolegáček, co mu tam nepasovalo, jestli hlaveň do "kleští" a nebo "páky" kolem kulometu...
Tady: forum.valka.cz má lafetaci "úkáčka" v BVP-2, je to úplně stejné, jako v BVP-1, "páky" lafety jdou na kulomet shora, zámečky na pákách najedou na přední čep na pouzdře závěru a pákou vpravo se pootočí, lapač nábojnic se nasadí zezadu a po posunutí v rybině se utáhne šroub.


Vyřešeno díky pomoci příslušníků 42. mpr, kterým takto děkuji za telefonickou konzultaci, byť si umím představit, že na druhé straně telefonu bylo poté, co jsem vznesl dotaz, asi docela "husto ve vzduchu"... Smiling Army
URL : https://www.valka.cz/BVP-1-dotaz-na-strilny-pro-kulomet-t86244#319447Verze : 0