Main Menu
User Menu

Asada, Rjóiči

Ryoichi Asada / 浅田良逸

     
Příjmení:
Surname:
Asada
Jméno:
Given Name:
Rjóiči
Jméno v originále:
Original Name:
浅田良逸 / あさだ・りょういち
Fotografie či obrázek:
Photograph or Picture:
-
Hodnost:
Rank:
generálporučík
Akademický či vědecký titul:
Academic or Scientific Title:
-
Šlechtický titul:
Hereditary Title:
danšaku (baron)
Datum, místo narození:
Date and Place of Birth:
18.05.1879 Edo /
Datum, místo úmrtí:
Date and Place of Decease:
08.04.1958 ?
Nejvýznamnější funkce:
(maximálně tři)
Most Important Appointments:
(up to three)
velitel: Pevnost Tokijského zálivu
náčelník štábu: 11. divize
velitel: 33. pěší brigáda
Jiné významné skutečnosti:
(maximálně tři)
Other Notable Facts:
(up to three)
-
Související články:
Related Articles:

Zdroje:
Sources:
https://sakurataro.org/db/浅田良逸
URL : https://www.valka.cz/Asada-Rjoici-t181985#532792Verze : 1
MOD
     
Příjmení:
Surname:
Asada
Jméno:
Given Name:
Rjóiči
Jméno v originále:
Original Name:
浅田良逸 / あさだ・りょういち
Všeobecné vzdělání:
General Education:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Vojenské vzdělání:
Military Education:
DD.MM.RRRR-21.11.1899 Vojenská akadémia
10.12.1907-29.11.1910 Armádne vojnové kolégium
Důstojnické hodnosti:
Officer Ranks:
22.06.1900 podporučík
15.11.1902 poručík
25.10.1904 kapitán
16.03.1912 major
15.11.1916 podplukovník
10.08.1920 plukovník
04.02.1924 generálmajor
01.08.1929 generálporučík
Průběh vojenské služby:
Military Career:
Automaticky vyplněné položky:
01.08.1929-01.08.1931 Velitel : Pevnost Tokijského zálivu

Ručně vyplněné položky:
22.06.1900-DD.MM.RRRR 3. gardový peší pluk
07.01.1903-25.10.1904 Adjutant 2. gardová pešia brigáda
25.10.1904-DD.MM.RRRR 3. gardový peší pluk
09.12.1910-30.11.1911 pridelený k Generálnemu štábu
30.11.1911-10.08.1914 velitel ? praporu 57. peší pluk
10.08.1914-15.11.1916 Personálna kancelária Generálneho inšpektorátu vojenského výcviku
23.05.1916-15.11.1916 sekcia Armádneho technického dohladu
15.11.1916-24.07.1918 pridelený k 37. pešiemu pluku
24.07.1918-30.09.1918 Personálna kancelária Generálneho inšpektorátu vojenského výcviku
30.09.1918-10.08.1920 Inśtruktor vojenských vied, Armádne vojnové kolégium
10.08.1920-08.08.1921 velitel 7. pešieho pluku
08.08.1921-04.02.1924 náčelník štábu 11. divízie
04.02.1924-28.07.1926 velitel 33. pešej brigády
28.07.1926-01.08.1929 pridelený k veleniu Divízie Imperiálnej gardy
01.06.1927-DD.MM.RRRR Baron
01.08.1929-01.08.1931 velitel Pevnosti Tokyjského zálivu
29.08.1931-DD.MM.RRRR Reserva
10.07.1932-DD.MM.RRRR člen hornej snemovne
Vyznamenání:
Awards:

01.04.1906

Řád Zlatého luňáka 5. třídy
Order of Golden Kite 5th Class
功五級金鵄勲章 / こうごきゅうきんしくんしょう
-

01.11.1920

Řád Vycházejícího slunce 3. třída
3rd Class, The Order of the Rising Sun, Gold Rays with Neck Ribbon
旭日中綬章 / きょくじつちゅうじゅしょう
-

30.03.1928

Řád Posvátného pokladu 2. třídy
Order of Sacred Treasure 2nd Class
瑞宝重光章 / ずいほうじゅうこうしょう
-

Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://sakurataro.org/db/浅田良逸
URL : https://www.valka.cz/Asada-Rjoici-t181985#532794Verze : 1
MOD