Main Menu
User Menu

Abberger, Erich

     
Příjmení:
Surname:
Abberger
Jméno:
Given Name:
Erich
Jméno v originále:
Original Name:
Erich Abberger
Fotografie či obrázek:
Photograph or Picture:
Hodnost:
Rank:
generálmajor
Akademický či vědecký titul:
Academic or Scientific Title:
-
Šlechtický titul:
Hereditary Title:
-
Datum, místo narození:
Date and Place of Birth:
06.04.1895 Kolín nad Rýnem
Datum, místo úmrtí:
Date and Place of Decease:
03.05.1988 Wiesbaden
Nejvýznamnější funkce:
(maximálně tři)
Most Important Appointments:
(up to three)
Vyšší velitel ženijního vojska III
Jiné významné skutečnosti:
(maximálně tři)
Other Notable Facts:
(up to three)
-
Související články:
Related Articles:
Zdroje:
Sources:
www.geocities.com
URL : https://www.valka.cz/Abberger-Erich-t122970#419301Verze : 0
MOD
     
Příjmení:
Surname:
Abberger
Jméno:
Given Name:
Erich
Jméno v originále:
Original Name:
Erich Abberger
Všeobecné vzdělání:
General Education:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vojenské vzdělání:
Military Education:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Důstojnické hodnosti:
Officer Ranks:
31.12.1914 poručík
18.10.1918 nadporučík
01.02.1928 kapitán
01.11.1934 major
01.08.1937 podplukovník
01.07.1940 plukovník
01.01.1944 Generálmajor
Průběh vojenské služby:
Military Career:
Vyznamenání:
Awards:

DD.MM.RRRR

Železný kříž 1. třídy
Iron Cross 1st Class
Eisernes Kreuz I. Klasse
-

DD.MM.RRRR

Železný kříž 2. třídy
Iron Cross 2nd Class
Eisernes Kreuz II. Klasse
-

DD.MM.RRRR

Čestný kříž světové války 1914-1918 pro bojovníky
Honor Cross of World War 1914-18 for Combatants
Ehrenkreuz des Weltkrieges 1914 – 1918 für Frontkämpfer
-

Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.geocities.com
URL : https://www.valka.cz/Abberger-Erich-t122970#462903Verze : 0
MOD
Generalmajor Erich Abberger


nar.: 6.4.1895, Köln
zomr.: 3.5.1988, Wiesbaden



24.3.1914 - nastupuje službu v armáde a je zaradený ako dôstojnícky čakateľ (Offiziersanwärter) k 8. Pionier-Bataillon
24.3.1914 - 20.10.1915 - slúži ako Fahnenjunker v 8. Pionier-Bataillon
20.6.1914 - povýšený do hodnosti Fahnenjunker-Gefreiter
28.8.1914 - povýšený do hodnosti Fahnenjunker-Unteroffizier
3.10.1914 - povýšený do hodnosti Fähnrich
31.12.1914 - povýšený do hodnosti Leutnant
20.10.1915 - 1.3.1916 - zranený a hospitalizovaný v nemocnici
1.3.1916 - 3.7.1916 - preradený k 8. Pionier-Ersatz-Bataillon
7.11.1916 - 12.5.1917 - vymenovaný za pobočníka (Adjutant) 8. Pionier-Bataillon
12.5.1917 - vymenovaný za veliteľa 1. Reservekompanie
17.01.1918 - po opätovnom zranení prechádza znova k 8. Pionier-Ersatz-Bataillon
1.6.1918 - 2.1.1919 - pobočník (Adjutant) a súdny dôstojník (Gerichts-Offizier) 8. Pionier-Ersatz-Bataillon
18.10.1918 - povýšený do hodnosti Oberleutnant
2.1.1919 - pridelený na ministerstvo vojny (Kriegsministerium)
11.4.1919 - prevelený k štábu Gardeschützen-Division
21.7.1919 - vymenovaný za pobočníka 30. Reichswehr-Pionier-Bataillon
21.5.1920 - vymenovaný za pobočníka 16. Reichswehr-Pionier-Bataillon
1.10.1920 - dôstojník 4. Pionier-Bataillon
15.7.1921 - preložený do kurzu pre fyzický tréning
15.2.1923 - prechádza k štábu Festungskommando Breslau
9.12.1923 - zaradený ako inšpektor do kurzu výstavby opevnení (Aufsichts-Offizier beim Festungsbau-Lehrgang) na ženijnej škole v Mníchove (Pionierschule in München)
1.4.1924 - preložený k 1. Gebirgsdivision
1.10.1926 - 1.2.1928 - preložený k 1. Pionier-Bataillon
1.10.1932 - vymenovaný za veliteľa 1. Pionier-Bataillon
1.2.1928 - povýšený do hodnosti Hauptmann
9.10.1928 - 24.10.1928 - zaradený do kurzu bojových jednotiek A (Kampf-Schul-Kurs A) v Döberitzi
1.10.1932 - prevelený k 1. Artillerie-Regiment a následne odoslaný na veliteľstvo v Berlíne
18.9.1933 - zaradený do štábu veliteľstva (Kommandantur) v Königsbergu
1.11.1934 - povýšený do hodnosti Major
1.5.1935 - 15.10.1935 - veliteľ Pionier-Bataillon "Ulm"
15.10.1935 - 1.4.1937 - veliteľ 5. Pionier-Bataillon
1.4.1937 - 26.08.1939 - riaditeľ dôstojníckych kurzov na Pionier-Schule 1. v Berlíne-Karlshorst
1.8.1937 - povýšený do hodnosti Oberstleutnant


26.8.1939 - 1.10.1939 - ženijný dôstojník 5. Armee
1.10.1939 - 2.9.1942 - vedúci skupiny (Gruppenleiter) pri General der Pioniere und des Festungsbau beim Chef für Nachschub und dem Kommandeur des Ersatzheeres (mrzí ma, ale toto je nad moje prekladateľské sily - pomôže niekto?) Confused:
1.7.1940 - povýšený do hodnosti Oberst
2.9.1942 - 5.12.1942 - veliteľ armádnych ženistov 11. Armee
5.12.1942 - 1.5.1943 - preradený do Führerreserve, Wehrkreis III
1.5.1943 - 8.5.1945 - Vyšší veliteľ ženijných vojsk 3 (Höherer Pionier-Führer III)
1.1.1944 - povýšený do hodnosti Generalmajor
8.5.1945 - 27.6.1947 - v spojeneckom zajatí



Vyznamenania:
- Železný kríž I. triedy (Eisernes Kreuz I. Klasse) – (?)
- Železný kríž II. triedy (Eisernes Kreuz II. Klasse) – (?)
- Verwundetenabzeichen, 1918 in Schwarz – (?)
- Kríž cti 1914-1918 (Ehrenkreuz für Frontkämpfer) – (?)
- Wehrmacht-Dienstauszeichnung I. Klasse – (?)
URL : https://www.valka.cz/Abberger-Erich-t122970#92069Verze : 0
MOD