Main Menu
User Menu

89. vojenské transportní křídlo [1980-1991]

89th Military Airlift Wing

     
Název:
Name:
89. vojenské transportní křídlo
Originální název:
Original Name:
89th Military Airlift Wing
Datum vzniku:
Raised/Formed:
15.12.1980
Předchůdce:
Predecessor:
89. vojenská transportní skupina
Datum zániku:
Disbanded:
12.07.1991
Nástupce:
Successor:
89. transportní křídlo
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
15.12.1980-01.10.1985 76. transportní divize
01.10.1985-12.07.1991 21. letecká armáda
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Velitel:
Commander:
15.12.1980-05.02.1981 Wright, Larry D. (Colonel)
05.02.1981-21.06.1983 Sievertson, John F. (Colonel)
21.06.1983-14.08.1985 Billings, John H. (Colonel)
14.08.1985-23.05.1986 Cole, James L. Jr (Colonel)
23.05.1986-15.04.1988 Augustine, Leonard J. (Colonel)
15.04.1988-10.07.1989 Morrison, William B. III (Colonel)
10.07.1989-12.07.1991 Bullard, Edward M. (Colonel)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/89-vojenske-transportni-kridlo-1980-1991-t138595#452742Verze : 0
MOD