Main Menu
User Menu

553. průzkumné křídlo [1967-1970]

553rd Reconnaissance Wing

     
Název:
Name:
553. průzkumné křídlo
Originální název:
Original Name:
553rd Reconnaissance Wing
Datum vzniku:
Raised/Formed:
09.02.1967
Předchůdce:
Predecessor:
3. letecká skupina zvláštního určení
Datum zániku:
Disbanded:
15.12.1970
Nástupce:
Successor:
353. průzkumné křídlo
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
09.02.1967-25.02.1967 Velitelství protivzdušné obrany
25.02.1967-31.10.1967 1. letecká armáda
19.10.1967-30.10.1967 dočasně podřízeno: 13. letecká armáda
31.10.1967-15.12.1970 13. letecká armáda
31.10.1967-15.12.1970 dočasně podřízeno: 7. letecká armáda
Dislokace:
Deployed:
25.02.1967-DD.10.1967 Mashpee, Otis Air Force Base
31.10.1967-15.12.1970 Korat RTAFB
30.01.1969-28.02.1969 operated from U-Tapao
Velitel:
Commander:
09.02.1967-28.02.1967 -, - (-)
01.03.1967-08.07.1968 Weiser, Gus (Colonel)
08.07.1968-01.07.1969 Timmermans, Henry L. (Colonel)
01.07.1969-07.12.1969 Ostendorf, Ted H. (Colonel)
07.12.1969-11.12.1970 Mitchell, John W. (Colonel)
11.12.1970-15.12.1970 Slane, Robert M. (Colonel)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL CZ: https://www.valka.cz/553-pruzkumne-kridlo-1967-1970-t138053#452197Verze : 2
URL EN: https://www.armedconflicts.com/553rd-Reconnaissance-Wing-t138053#452197Version : 0
MOD