Main Menu
User Menu

4. denní stíhací křídlo [1956-1958]

4th Fighter-Day Wing

     
Název:
Name:
4. denní stíhací křídlo
Originální název:
Original Name:
4th Fighter-Day Wing
Datum vzniku:
Raised/Formed:
25.04.1956
Předchůdce:
Predecessor:
4. stíhací bombardovací křídlo
Datum zániku:
Disbanded:
01.07.1958
Nástupce:
Successor:
4. taktické stíhací křídlo
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
25.04.1956-08.12.1957 39. letecká divize
08.12.1957-01.07.1958 9. letecká armáda
Dislokace:
Deployed:
25.04.1956-08.12.1957 Chitose, Chitose Air Base

Velitel:
Commander:
25.04.1956-17.08.1956 Brown, Grover C. (Colonel)
17.08.1956-06.06.1957 Montgomery, Robert P. (Colonel)
06.06.1957-02.07.1957 Myers, Earle R. (Colonel)
02.07.1957-08.12.1957 Smelley, James M. (Colonel)
08.12.1957-05.01.1958 Richardson, Robert C. III (Colonel)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
25.04.1956-08.12.1957 4. denní stíhací skupina
25.04.1956-08.12.1957 4. skupina údržby a zásobování

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL CZ: https://www.valka.cz/4-denni-stihaci-kridlo-1956-1958-t138244#452388Verze : 0
URL EN: https://www.armedconflicts.com/4th-Fighter-Day-Wing-t138244#452388Version : 0
MOD