Main Menu
User Menu

3. křídlo protivzdušné obrany [1942-1943]

3rd Air Defense Wing

     
Název:
Name:
3. křídlo protivzdušné obrany
Originální název:
Original Name:
3rd Air Defense Wing
Datum vzniku:
Raised/Formed:
12.12.1942
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
24.07.1943
Nástupce:
Successor:
64. stíhací křídlo
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
12.12.1942-07.02.1943 1. velitelství stíhacího letectva
07.02.1943-22.02.1943 Velitelství bojových služeb
22.02.1943-09.03.1943 12. velitelství stíhacího letectva
09.03.1943-24.07.1943 12. velitelství letecké podpory
Dislokace:
Deployed:
12.12.1942-23.01.1943 Garden City, Mitchel Field
22.02.1943-01.03.1943 Es Sénia, Oran Es Sénia Airport /
01.03.1943-18.03.1943 Thelepte, Thelepte Airfield /
18.03.1943-12.04.1943 Sbeitla
12.04.1943-18.05.1943 As Sars, Le Sers Airfield /
18.05.1943-12.07.1943 Hamadet Bir Messaouda, Korba Airfield /
12.07.1943-24.07.1943 Gela, Gela Airfield /
Velitel:
Commander:
12.12.1942-24.07.1943 Israel, Robert S. Jr (Colonel)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL CZ: https://www.valka.cz/3-kridlo-protivzdusne-obrany-1942-1943-t139257#453404Verze : 0
URL EN: https://www.armedconflicts.com/3rd-Air-Defense-Wing-t139257#453404Version : 0
MOD