Main Menu
User Menu

28.10.2018 - Udělení státních vyznamenání prezidentem republiky

Prezident republiky Miloš Zeman při příležitosti státního svátku vzniku samostatného Československého státu udělil vyznamenání 41 osobnostem.


Udělil Medaili Za hrdinství štábnímu praporčíkovi Kamilu Benešovi in memoriam. Vojákovi, který položil vlastní život ve službě vlasti v Afghánistánu, za hrdinství v boji.


Udělil Medaili Za hrdinství štábnímu praporčíkovi Martinu Marcinovi in memoriam. Vojákovi, který položil vlastní život ve službě vlasti v Afghánistánu, za hrdinství v boji.


Udělil Medaili Za hrdinství štábnímu praporčíkovi Patriku Štěpánkovi in memoriam. Vojákovi, který položil vlastní život ve službě vlasti v Afghánistánu, za hrdinství v boji.


Propůjčil Řád Bílého lva vojenské skupiny I. třídy armádnímu generálovi Josefu Bílému in memoriam. Důstojníkovi rakousko-uherské armády, generálovi československé armády a veliteli protinacistické odbojové skupiny Obrana národa, za mimořádné zásluhy o obranu a bezpečnost státu.


Propůjčil Řád Bílého lva vojenské skupiny I. třídy in memoriam diviznímu generálovi Stanislavu Čečkovi, prvorepublikovému generálovi a legionáři, za mimořádné zásluhy o obranu a bezpečnost státu.


Propůjčil Řád Bílého lva občanské skupiny I. třídy in memoriam panu Janu Gajdošovi, československému gymnastovi, sportovci a bojovníkovi proti nacizmu, za zvláště vynikající zásluhy ve prospěch České republiky.


Propůjčil Řád Bílého lva vojenské skupiny I. třídy in memoriam diviznímu generálovi Karlu Husárkovi, prvorepublikovému generálovi a legionáři, za mimořádné zásluhy o obranu a bezpečnost státu.


Propůjčil Řád Bílého lva občanské skupiny I. třídy panu Karlu Lánskému, pracovníkovi Československého rozhlasu a účastníkovi protiokupačního vysílání v roce 1968, za zvláště vynikající zásluhy ve prospěch České republiky.


Propůjčil Řád Bílého lva občanské skupiny I. třídy in memoriam panu Antonínu Švehlovi, československému politikovi a předsedovi tří československých vlád, za zvláště vynikající zásluhy ve prospěch České republiky.


Propůjčil Řád Tomáše Garrigua Masaryka I. třídy profesoru Rajko Dolečkovi in memoriam. Lékaři, popularizátorovi endokrinologie a autorovi více než 200 odborných publikací, za vynikající zásluhy o rozvoj demokracie, humanity a lidská práva.


Propůjčil Řád Tomáše Garrigua Masaryka I. třídy profesoru Martinu Filipcovi, vědci a lékaři, expertovi na oční imunologii a zevní choroby oka, za vynikající zásluhy o rozvoj demokracie, humanity a lidská práva.


Udělil Medaili Za hrdinství paní Darině Nešporové, učitelce mateřské školy, za záchranu 3 lidských životů.


Udělil Medaili Za zásluhy I. stupně Eriku Bestovi, novináři a spisovateli, za zásluhy o stát.


Udělil Medaili Za zásluhy I. stupně Petru Čechovi, fotbalistovi a bývalému členovi české fotbalové reprezentace, za zásluhy o stát v oblasti sportu.


Udělil Medaili Za zásluhy I. stupně Michalu Davidovi, zpěvákovi a skladateli, za zásluhy o stát v oblasti umění.


Udělil Medaili Za zásluhy I. stupně Janu Fenclovi, politikovi a bývalému ministru zemědělství, za zásluhy o stát.


Udělil Medaili Za zásluhy I. stupně docentu Milanu Fiľovi, podnikateli a mecenáši umění, vzdělávání a zdravotnictví, za zásluhy o stát v oblasti umění.


Udělil Medaili Za zásluhy I. stupně Ondřeji Hejmovi, zpěvákovi, skladateli a hudebníkovi, za zásluhy o stát v oblasti umění.


Udělil Medaili Za zásluhy I. stupně doktorce Ivance Kohoutové, ředitelce Střední zdravotnické školy a statečné ženě v boji s netolerantní ideologií, za zásluhy o stát.


Udělil Medaili Za zásluhy I. stupně Karlu Kolomazníkovi, vědci a pedagogovi, za zásluhy o stát v oblasti vědy a školství.


Udělil Medaili Za zásluhy I. stupně magistru Jiřímu Krampolovi, herci a baviči, za zásluhy o stát v oblasti kultury.


Udělil Medaili Za zásluhy I. stupně Pavolu Krúpovi, finančníkovi a podnikateli, za zásluhy o stát.


Udělil Medaili Za zásluhy I. stupně Petře Kvitové, tenistce, za zásluhy o stát v oblasti sportu.


Udělil Medaili Za zásluhy I. stupně Ester Ledecké, sportovkyni, za zásluhy o stát v oblasti sportu


Udělil Medaili Za zásluhy I. stupně Janě Lorencové, političce, novinářce a dokumentaristce, za zásluhy o stát.


Udělil Medaili Za zásluhy I. stupně doktoru Michalu Macháčkovi, spisovateli a historikovi, za zásluhy o stát v oblasti vědy a školství.


Udělil Medaili Za zásluhy I. stupně doktoru Michalu Majtánovi, prognostikovi, za zásluhy o stát v oblasti vědy a školství.


Udělil Medaili Za zásluhy I. stupně profesoru Miloši Peškovi, lékaři, vědci a pedagogovi, za zásluhy o stát v oblasti vědy a školství.


Udělil Medaili Za zásluhy I. stupně Vadimu Petrovovi, hudebnímu skladateli a pedagogovi, za zásluhy o stát v oblasti školství a kultury.


Udělil Medaili Za zásluhy I. stupně Lence Procházkové, spisovatelce, za zásluhy o stát v oblasti kultury.


Udělil Medaili Za zásluhy I. stupně profesoru Zdeňku Součkovi, spisovateli a pedagogovi, za zásluhy o stát v oblasti školství a kultury.


Udělil Medaili Za zásluhy I. stupně Jaroslavu Strnadovi, podnikateli, za zásluhy o stát v oblasti hospodářské.


Udělil Medaili Za zásluhy I. stupně doktorce Heleně Sukové, tenistce, za zásluhy o stát v oblasti sportu.


Udělil Medaili Za zásluhy I. stupně doktoru Milanu Syručkovi, publicistovi a spisovateli, za zásluhy o stát v oblasti kultury.


Udělil Medaili Za zásluhy I. stupně Karlu Sýsovi, básníkovi a spisovateli, za zásluhy o stát v oblasti kultury.


Udělil Medaili Za zásluhy I. stupně Radku Štěpánkovi, tenistovi, za zásluhy o stát v oblasti sportu.


Udělil Medaili Za zásluhy I. stupně profesoru Miloši Velemínskému, lékaři, pedagogovi a vědci, za zásluhy o stát v oblasti vědy a školství.


Udělil Medaili Za zásluhy I. stupně Václavu Větvičkovi botanikovi, spisovateli a popularizátorovi vědy, za zásluhy o stát v oblasti vědy.


Udělil Medaili Za zásluhy I. stupně inženýrce Aleně Vitáskové, bývalé předsedkyni Energetického regulačního úřadu, za zásluhy o stát.


Udělil Medaili Za zásluhy I. stupně magistru Ivanu Vyskočilovi, herci, za zásluhy o stát v oblasti kultury.


Udělil Medaili Za zásluhy I. stupně doktoru Zdeňku Zbořilovi, politologovi, historikovi a pedagogovi, za zásluhy o stát v oblasti kultury a školství


Zdroje:
www.hrad.cz
URL : https://www.valka.cz/28-10-2018-Udeleni-statnich-vyznamenani-prezidentem-republiky-t217804#610912Verze : 2