Main Menu
User Menu

251. letecká brigáda [1933-1936]

251st Aviation Brigade

251-я авиационная бригада

     
Název:
Name:
251. letecká brigáda
Originální název:
Original Name:
251-я авиационная бригада
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.01.1933
Předchůdce:
Predecessor:
32. letecká brigáda
Datum zániku:
Disbanded:
01.03.1936
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.01.1933-17.05.1935 Velitelství vojenského letectva Zvláštní dálnovýchodní armády
17.05.1935-01.03.1936 Velitelství vojenského letectva Zabajkalského vojenského okruhu
Dislokace:
Deployed:
01.01.1933-01.03.1935 Čita

Velitel:
Commander:
01.01.1933-
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
01.01.1933-
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Andersson, L.: Soviet Aircraft and Avion 1917-1941. London 1994.
Kondraťjev, V. I. - Kotělnikov, V. R.: Okraska i oboznačenija samoljotov RKKVF i VVS RKKA do 1940 g. Moskva 2007.
Šumichin, V. S.: Sovetskaja vojennaja aviacija 1917-1941gg. Moskva 1986.
URL CZ: https://www.valka.cz/251-letecka-brigada-1933-1936-t200781#574463Verze : 4
URL EN: https://www.armedconflicts.com/251st-Aviation-Brigade-t200781#574463Version : 0
MOD