Main Menu
User Menu

[19.10.2016-21.10.2016] - Praha - Future Forces Forum 2016

Výstava Future Forces 2016 ukáže nejnovější vojenské a bezpečnostní technologie
Špičkové technologie a novinky, které umožňují vojákům v poli získat výhodu nad nepřítelem nebo čelit nepříznivým přírodním podmínkám jsou jednou z důležitých částí nomenklatury výstavy Future Forces, jež proběhne ve dnech 19. - 21. října na výstavišti PVA EXPO PRAHA jako součást projektu Future Forces Forum - letošní nejvýznamnější mezinárodní akce v oblasti obrany a bezpečnosti konané v České republice. Účastní se jí přes 200 českých i zahraničních firem a na 1200 oficiálních delegátů a armádních odborníků ze šedesáti zemí. V rámci expertního programu vystoupí 240 přednášejících z celého světa. Oficiální zahájení proběhne za účasti generála Petra Pavla, předsedy vojenského výboru NATO.


Vystavovatelé z 25 zemí
Výstavy Future Forces se účastní firmy z celého světa a široké škály oborů obranného a bezpečnostního průmyslu. Mezi nimi např. Aclima AS ukáže nové funkční materiály, které již používají armády několika států, Airborne Systems přiveze do Prahy parašutistické systémy, jež má nově ve výbavě armáda USA, Brolis Photonics představí novou technologii, která dokáže udělat vojáka v poli neviditelným a Glomex Military Supplies předvede kompletní vybavení pro speciální jednotky, letectvo a policii.


Jednou z velkých výzev pro vývojáře, kteří pracují na projektech tzv. „vojáka budoucnosti“ je snížit váhu a rozměry vybavení, se kterým se voják pohybuje v terénu a zajistit mu co nejdelší výdrž. Jednou ze stěžejních oblastí je kumulace a „přenositelnost“ elektrické energie, tedy zejména výdrž, velikost a váha baterií. Firma Bionic Power přiveze na Future Forces Forum 2016 novou generaci přenosných baterií “PowerWalk″, které se dobíjejí za chůze. Zařízení, jež si voják připevní k noze, generuje 10 – 12 wattů. V praxi to znamená, že průměrný chodec dokáže dobít za čtyři hodiny čtyři smartphony. Velkým tématem letošního ročníku Future Forces Forum je také ochrana kritické infrastruktury a obrana proti kybernetickým útokům. Praktická řešení jak ochránit páteřní datové sítě bude na akci prezentovat hned několik firem. Prostředky obrany proti chemickým a bakteriologickým útokům ukáže francouzská společnost Ouvry nebo britská BBI Detection. Cristanini představí jednoduché řešení dekontaminace a detoxikace.


České firmy ukáží řadu novinek
Největším exponátem výstavy bude vrtulník Mi-171Š, který prošel modernizací ve státním podniku LOM PRAHA. K vidění bude také nejnovější generace dronů a samozřejmě palné zbraně např. od českého výrobce pistolí ČZ a pušek LA (M4) LUVO ze Strakonic či PROARMS ARMORY, jež má v programu útočné pušky PAR Mk3 s pístovým systémem. Nebude chybět ani výrobce výbušnin Explosia nebo automobilka Tatra, která představí svůj nejnovější armádní program. Robotické a autonomní systémy představí mimo jiné i VOP CZ. Jihlavan Airplanes a ČVUT ve výstavní premiéře představí unikátní společný projekt ultralehkého dvoumístného letadla. Další projekty, které vznikají na akademické půdě ve spolupráci s armádou, představí Technická univerzita Liberec, VŠCHT a další české vysoké školy.


Konference budou řešit kybernetickou obranu, vybavení vojáka 21. století i roboty
Hlavní program, na jehož přípravě se podílelo na 400 expertů z NATO a který přivede do Prahy armádní špičky a významné řečníky z celého světa, zahrnuje kongres, tři konference a šest workshopů. Na výstavišti proběhne řada kulatých stolů, bilaterálních jednání a meetingů pracovních skupin NATO.
Konference a workshopy jsou přístupné pro odbornou veřejnost a jsou zaměřeny na národní i alianční akviziční plány, využívání nejnovějších technologií především v oblasti systému vojáka budoucnosti, ochrany proti zbraním hromadného ničení, antiterorismu, ochrany kritické infrastruktury, kybernetické obrany, bezpilotních prostředků a robotiky, logistiky, polní medicíny či využívání geoprostorových informací, hydrometeorologie a GNSS.


Program pro širokou veřejnost
Součástí širokého programu jsou i venkovní dynamické ukázky armády, policie, hasičského záchranného sboru, zdravotnické záchranné služby a vězeňské služby. Venkovní statické i dynamické ukázky jsou volně přístupné široké veřejnosti, vnitřní části výstavy je možné navštívit na základě registrace.


FAKTA
1100+ oficiálních delegátů a VIP hostů
40+ generálů
240+ řečníků
350+ členů pracovních skupin NATO a EU
55+ zastoupených zemí
35+ národních a mezinárodních organizací
18+ pracovních skupin NATO a EU
11+ odborných akcí a zasedání (kongres, konference, workshopy, kulaté stoly)
200+ světových i domácích výrobců, výzkumných center, univerzit a institucí


Více informací:
www.future-forces-forum.org

URL : https://www.valka.cz/19-10-2016-21-10-2016-Praha-Future-Forces-Forum-2016-t194560#560226Verze : 5
MOD