Main Menu
User Menu

17. května - svátek našeho fóra - poděkování

Diskusní fórum bylo součástí webu valka.cz od jeho prvopočátku - však jeho mírně upravenou verzi jsem tenkrát použil i pro 35. Mezinárodní filmový festival v Karlových Varech Smile Po několika letech nám ale pomalu přestalo vyhovovat, bylo potřeba mít více práv uživatelů, moderátory, skupiny a podskupiny, vkládat přílohy ... a tehdy jsem vcelku logicky šáhl po open source řešení PhpBB fóra. Toto fórum bylo spuštěno 17. května 2003, památný den, který navždy zůstane v dějinach našeho webu jako svátek.


Proč, ptáte se? Je to den, kdy se naše doposud diskusní fórum přerodilo v něco nového. Nejprve stále diskusního, ale i strukturovaného (což se stalo vzorem mnoha dalších webů podobného zaměření), později pak i moderovaného. Funkcionality přibývaly, stejně jako se postupem času měnil vzhled této části našeho webu. Vydávali jsme se do míst, která zatím nikdo nenavštívil, vymýšleli jsme nové postupy. S velkými porodními bolestmi přišly na svět šablony, jimiž jsme normalizovali zapisování základních údajů pro téměř každou skupinu témat. Šli jsme neprošlapanými cestami, které se někdy ukázaly slepé, a někdy dokonce tak nepříjemné, že to některé odradilo. Dodnes tu jsou stopy těch, kteří s námi nešli - v příspěvcích "doplním později", "rozpracováno", "pokračování příště". Ale už žádné příště obvykle není. C'est la vie. Takový je život.


A o životě jě to tu především. Nemohu říct, že by valka.cz byla můj sen, neb je mnohem víc. A nemohu ani říct, že by byla můj život. Je totiž životem všech nás, kteří tu tehdy či nyní, občas či denně, pracujeme. Je to místo, kde se den co den (a že jich za těch 14 let bylo už dobré čtyři tisíce) potkávám s přáteli, které bych bez tohoto fóra nikdy nepoznal. Nebyly by tu texty a příspěvky, fotografie, postřehy, fakta i diskuse.


Když se tedy otočím na tu cestu, po které jsme došli až sem, ke 14. narozeninám tohoto fóra, vidím poměrně velkou skupinu lidí. Vidím vás, čtenáře, kteří nám dáváte každý den impulz pokračovat v práci, a kteří dáváte našemu snažení smysl. Vidím tu kolegy moderátory, kteří jen od roku 2009, co si vedeme tuto statistiku, provedli na 1,3 milionu moderátorských úkonů, mnohdy neviditelných. Vidím tam zástupy autorů, kteří zde založili na 163 tisíc témat ve více jak 10 tisících sekcí, a napsali přes 436 tisíc příspěvků. Vidím mnoho lidí, a vidím i ty, kteří již mezi námi nejsou. Jejich texty, komentáře, vysvětlení, tu zůstavají napořád. Hlavně ale vidím tisíce a tisíce hodin práce, bez nichž by toto fórum neexistovalo. A protože pro mě je čas tím jediným, co považuji za bohatství, je to pro mě obrovský dar, když někdo věnuje svůj čas právě tomuto webu.


Dovolte mi tedy, abych vám všem poděkoval, sfoukl pomyslných 14 svíček na našem válečném dortu a popřál tomu našemu puberťákovi ještě mnoho let ve zdraví. Málo slepých cest, zato ještě více takových uživatelů, jako má teď.


PS. k dortíku si dovolím malou fotogalerii, jak šel s naším puberťákem čas ... Smile Pokud si chcete najít vlastní fotečky do rodinného alba, tady je stroj na cestování v čase, do minulosti našeho webu Smile web.archive.org
17. května - svátek našeho fóra - poděkování - Forum v roce 2002, před nasazením phpBB

Forum v roce 2002, před nasazením phpBB
17. května - svátek našeho fóra - poděkování - Rok 2008 krátce před redesignem. Původní phpBB už není, celý kód je přepsaný a upravený k obrazu našemu. Zůstala jen databáze příspěvků, sekcí a uživatelů.

Rok 2008 krátce před redesignem. Původní phpBB už není, celý kód je přepsaný a upravený k obrazu našemu. Zůstala jen databáze příspěvků, sekcí a uživatelů.
17. května - svátek našeho fóra - poděkování - Rok 2009. Tento vzhled si jistě mnozí ještě pamatují - používali jsme jej až do 21. března 2015

Rok 2009. Tento vzhled si jistě mnozí ještě pamatují - používali jsme jej až do 21. března 2015
17. května - svátek našeho fóra - poděkování - Tady je náš oslavenec z roku 2003 :)

Tady je náš oslavenec z roku 2003 :)
17. května - svátek našeho fóra - poděkování - A pokud se považujete za opravdové pamětníky, kdo z vás si ještě pamatuje tento design? S tím totiž valka.cz začínala, kdysi v roce 1998 :) A jedno to políčko je CHAT, tedy onen první vývojový článek tohoto fóra!

A pokud se považujete za opravdové pamětníky, kdo z vás si ještě pamatuje tento design? S tím totiž valka.cz začínala, kdysi v roce 1998 :) A jedno to políčko je "CHAT", tedy onen první vývojový článek tohoto fóra!
URL : https://www.valka.cz/17-kvetna-svatek-naseho-fora-podekovani-t200655#574304Verze : 5
MOD
Diskuse
Krásne narodeniny Very Happy #Bday
URL : https://www.valka.cz/17-kvetna-svatek-naseho-fora-podekovani-t200655#574305Verze : 0
MOD
Happy B-Day #Beer
URL : https://www.valka.cz/17-kvetna-svatek-naseho-fora-podekovani-t200655#574306Verze : 0
MOD
i vám, drazí pamětníci Very Happy Very Happy Very Happy
URL : https://www.valka.cz/17-kvetna-svatek-naseho-fora-podekovani-t200655#574396Verze : 0
MOD
vsetko dobre a hodne uspechov
URL : https://www.valka.cz/17-kvetna-svatek-naseho-fora-podekovani-t200655#574450Verze : 0
MOD
Nie som tu od začiatku (17.05.2003), to nie. Priviedol ma sem z Nymburského modelárskeho fóra Bitaxe a prihlásil som sa "až" 01.09.2004 Smile. Od tej doby je ale pre mňa válka neoddeliteľnou súčasťou môjho života, môjho voľného času, fenoménom nemajúcim obdobu v česko-slovenskom virtuálnom priestore. Spoznal som tu virtuálne i osobne množstvo perfektných ľudí, amatérskych, poloprofesionálnych i profesionálnych historikov. Zúčastnil som sa viacerých výletov s chlapcami "z války", na Slovensku, v Čechách, v Normandii a inde. Valka.cz totiž nie je len jedným z tisícok diskusných fór. Plne sa stotožňujem s tým, čo mi nedávno povedal riaditeľ slovenského VHÚ pán plk. Čaplovič: "valka.cz je wikipediou histórie".


So slzou v oku spomínam na Súťaž o poklad valky.cz, v ktorej sme hádali moderátorom zadanú historickú osobnosť, či na siahodlhé debaty s už nebohým vynikajúcim človekom Jirkom Váně a Rad-om o ranivých účinkoch streliva. Nech si kto chce čo chce tvrdí (pozdravujem pracovníkov Moravského zemského múzea), ale hrob tankového esa Kurta Knispela vypátrala valka.cz, za výrazného prispenia už spomínaného Jirku Váně. Adminov a RoBoT-ov popis vylodenia spojencov v Normandii čítaný autormi v hodinu vylodenia priamo na vyloďovacej pláži je pre mňa zážitkom, ktorý sa neopakuje.


Všetko dobré válka! A tebe Admin, prajem plné zdravie, nech to potiahneš ešte aspoň 40 rokov, nech naše snaženie nie je zbytočné.
URL : https://www.valka.cz/17-kvetna-svatek-naseho-fora-podekovani-t200655#574451Verze : 21
MOD
Byl jsem několik dnů mimo dosah internetu a tak jsem slavnostní vyhlášení svátku našeho fóra zaregistroval teprve dnes. Ztotožňuji se s pocity Panzera a chci ještě připojit, že má cesta k „válce“ byla dána zájmem i potřebou. S blížícím se důchodem jsem si čím dál víc uvědomoval, že budu chtít a muset dělat něco smysluplného, z čeho bych měl radost a dělal rád. Díky „válce“ jsem získal tlumočnickou práci v jednom polském vydavatelství zaměřeném na dějiny vojenství, což mě dokonale naplňuje. I když v poslední době nemám moc času na tvorbu svých klasických tabulkových příspěvků, na válku nezapomínám a budu ji věrný.
Válko – vše nejlepší a Radku – díky.
URL : https://www.valka.cz/17-kvetna-svatek-naseho-fora-podekovani-t200655#574803Verze : 0
MOD
pozdě, ale přece (právě jsem slezl z hor) se připojuji k blahopřání "válce" a poděkování Adminovi
URL : https://www.valka.cz/17-kvetna-svatek-naseho-fora-podekovani-t200655#574893Verze : 0
MOD