Main Menu
User Menu

1. letecké křídlo zvláštního určení [1963-1968]

1st Air Commando Wing

     
Název:
Name:
1. letecké křídlo zvláštního určení
Originální název:
Original Name:
1st Air Commando Wing
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.06.1963
Předchůdce:
Predecessor:
1. letecká skupina zvláštního určení
Datum zániku:
Disbanded:
08.07.1968
Nástupce:
Successor:
1. křídlo pro speciální operace
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.06.1963-08.07.1968 ?
Dislokace:
Deployed:
01.06.1963-15.01.1966 Mary Esther, Hurlburt Field
15.01.1966-08.07.1968 Alexandrie, England AFB
Velitel:
Commander:
19.03.1963-28.03.1964 Dix, Gerald R. (Colonel)
28.03.1964-10.07.1964 Aderholt, Harry C. (Colonel)
10.07.1964-01.12.1965 Bradburn, Gordon F. (Colonel)
01.12.1965-03.04.1967 Fly, Hugh G. Jr (Colonel)
03.04.1967-09.09.1967 Blizzard, Alpheus W. Jr (Colonel)
09.09.1967-08.07.1968 Pouloit, Albert S. (Colonel)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.06.1963-08.07.1968 319. peruť letecké dopravy, útočná

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL CZ: https://www.valka.cz/1-letecke-kridlo-zvlastniho-urceni-1963-1968-t138228#452372Verze : 3
URL EN: https://www.armedconflicts.com/1st-Air-Commando-Wing-t138228#452372Version : 0
MOD